Gaisa aizskars ir ierīce, kuru veido neredzama gaisa barjera, kas atdala ēkas iekšpusi no ārējās vides ietekmes. Gaisa barjeras izmanto virs durvīm telpās, kur durvis vai vārti tiek bieži vārstīti, piem., veikalos, noliktavās, saldēšanas kamerās utt. Vasarā gaisa aizkari samazina telpu sasilšanu durvju vārstīšanas dēļ, bet ziemā nelaiž aukstajam gaisam nokļūt telpās. Gaisa barjera neļauj telpā nokļūt putekļiem, kukaiņiem, dūmgāzei un citiem netīrumiem. Gaisa aizkari ļauj samazināt apkures un dzesēšanas izmaksas; tiek paaugstināts personāla darba komforts; tiek atvieglota preču transportēšana, tiek ietaupīts laiks loģistikas procesos.
Komerciālie gaisa aizkari ar kronšteinu palīdzību viegli uzstādāmi virs durvīm: kafejnīcās, viesnīcās, restorānos, bāros, veikalos un citās vietās, kur ir nepieciešama gaisa barjera. Gadījumos, kad vietas trūkuma vai citu iemeslu dēļ virs durvīm nav iespējams uzstādīt gaisa aizkarus, ir cits lielisks risinājums – griestos iemontējami gaisa aizkari. Griestos iemontējamie gaisa aizkari atbilst interjera dizainam un praktiski nav pamanāmi – tie ir lieliski piemēroti reprezentatīvām telpām, un, galvenais, tie uzticami pilda gaisa barjeras funkciju. Var izvēlēties arī universālus gaisa aizkarus – šādus gaisa aizkarus var uzstādīt gan horizontāli virs durvīm, gan vertikāli durvju sānos.
Augstos un platos vārtos tiek izmantoti industriālie gaisa aizkari. Tiem ir sevišķi liela jauda: pūzdami spēcīgu gaisa plūsmu, tie veido efektīvu gaisa barjeru. Industriālie gaisa aizkari var būt paredzēti arī agresīvai videi, šādiem korpusiem ir papildus pretkorozijas pārklājums un IP66 klases ventilatori, kas ir izturīgi pret putekļu un ūdens iedarbību.
Gaisa aizkaru izpūšamo gaisu var papildus sasildīt ar elektrību, karstu ūdeni vai gāzi. Atbilstoši tam, kāds siltummainis ir uzstādīts gaisa aizkara iekšpusē, tos iedala šādos veidos:
- Elektriskie gaisa aizkari;
- Ūdens gaisa aizkari;
- Gāzes gaisa aizkari;
- Gaisa aizkari bez gaisa sildīšanas funkcijas (bez siltummaiņa).